Roma Közösségi Ház

A Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzatának Közgyűlési 108/2016 ( V.26. ) határozata alapján az Egészséges Életmódért Hit és Sport Alapítvány üzemelteti, fenntartja és használja a 6000 Kecskemét, Mezei utca 34. szám alatt található Közösségi Házat.

A Közösségi Ház üzemeltetője vallja, hogy egymás elfogadása, a romák integrációja csak komplex módszerekkel lehetséges. A Hit és Sport Alapítvány partneri viszonyt ápol minden olyan szervekkel, szervezetekkel melyek ezen törekvéseket fontosnak tartja.

Számos olyan tevékenységet, programot valósít meg amelyeknek célja a romák támogatása, az Őket érintő esetleges hátrányos megkülönböztetés megszüntetése és számukra az egyenlő hozzáférés jogának biztosítása.

Fontos feladatok:

• a Közösségi Ház folyamatos és zökkenőmentes üzemeltetése
  • biztos anyagi források megteremtése az üzemeltetés és a romaprogramok számára
  • állagmegóvás
  • komplex programok megszervezése
  • zenetanítás
  • viselkedés tanórák
  • angol nyelv-tanítás
  • korrepetálás
  • hátrányos helyzetű fiatalok megvendégelése
  • élményprogramok ( fürdőlátogatás )
  • közösségfejlesztő és értékteremtő programok